На гору

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Здобуття професії сьогодні - запорука гідного життя завтра

ПТУ №16 м.Мала Виска

КОНЦЕПЦІЯ

розвитку професійно – технічного училища № 16 м. Мала Виска

Професійно – технічне училище № 16 м. Мала Виска створене 22.02.1985 року на виробничій базі Жовтоводського управління будівництва Міністерства середнього машинобудування. (Наказ Державного комітету з професійно – технічної освіти № 185 від 15.07.1985 року відповідно до пропозиції місцевих органів державної виконавчої влади).

З 1986 року училище проводить навчальний процес у новому типовому комплексі, проектна потужність якого 720 учнівських місць. В комплекс споруд, розташованих на площі п’яти гектарів, входить: адміністративно – побутовий корпус – 3,270 кв.м., навчально – виробничі майстерні загальною площею – 2,378 кв.м., чотирьох поверхове приміщення навчального корпусу загальною площею – 2,592 кв.м.та приміщення дев’ятиповерхового гуртожитку на 710 місць, який на даний час знаходиться в аварійному стані.

Навчально – виробничий процес забезпечує 22 навчальних кабінети, 9 навчально-виробничих майстерень, зварювальний полігон, учбове господарство з площею 101,1 га орної землі, де відпрацьовуються виробничі навики учнів, бібліотека з читальним залом на 80 місць, спортивний та актовий зал. Крім того на території закладу розміщено гімнастичний майданчик, баскетбольна площадка, стадіон, комплекс складських приміщень та полігон для навчального водіння сільськогосподарського транспорту.

В період до 1990 року навчальний заклад готував учнів будівельних професій для роботи в Жовтоводському управлінні будівництва Міністерства атомної енергетики СРСР. На будівничих майданчиках ЖУСа, яке на той час було замовником кадрів, учні проходили виробничу практику та проводилось їх подальше працевлаштування.

Від 29.03.1997 року згідно постанови кабінету Міністрів України № 526 «Про вдосконалення мережі вищих та професійно – технічних навчальних закладів» і наказу Міністерства освіти і науки України від 04.06.1997 року № 185 «Про вдосконалення мережі професійно – навчальних закладів у Кіровоградській області училище було ліквідовано разом з Оникієвським ПТУ № 37 і на їх базі шляхом «злиття» створено професійно – технічне училище № 16 м. Мала Виска.

У зв’язку з виконанням державної програми «Про розвиток ядерно – паливного циклу в Україні» та з початком введення гірничих робіт на державному підприємстві «Дирекція підприємства, що будується на базі Новокостянтинівського родовища уранових руд» виникла необхідність в підготовці та підвищенні кваліфікації робітничих кадрів гірничих професій. Тому на замовлення «ДП Дирекція» в 2009 році закладом було створено навчальну матеріально – технічну базу і отримано ліцензії на право підготовки кваліфікованих робітників з професій гірничого спрямування «Електрогазозварник» та «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування».

В Кіровоградській області на сьогоднішній день не існує жодного навчального закладу, який би готував кваліфіковані кадри робітничих професій з гірничих спеціальностей для Державного підприємства «Дирекція підприємства, що будується на базі Новокостянтиніського родовища уранових руд», що знаходиться в селі Олексіївка Маловисківського району, Смолінської шахти по видобутку уранових руд, підприємства «ВЕЛТА» по видобутку титанових руд, а також можливістю підготовки кадрів для майбутнього Смолінського заводу по збагаченню уранових руд та виготовленню ТВЕЛів для реакторів атомних станцій та інших гірничодобувних підприємств Кіровоградської області.

Свого часу навчальний заклад був включений до програми розвитку «Уран України», який передбачав замовником кадрів «ДП Дирекція» робітників будівельного та гірничодобувного профілю, але нажаль виконання даної програми в зв’язку з економічними питаннями призупинилося.

Таким чином створюються умови за яких в найближчий період може виникнути потреба в робітничих кадрах будівельного та гірничого профілю. Разом з тим необхідно відмітити, що закладів по підготовці робітничих кадрів даного профілю в Кіровоградській та прилеглих областях не існує.

Враховуючи вищесказане адміністрація ПТУ № 16 м. Мала Виска просить Вас розглянути питання по перепрофілюванню закладу в гірничий профіль і забезпечити таким чином підготовку робітничих кадрів в нашому закладі, виключивши залежність від навчальних закладів Дніпропетровського та Донецького регіонів.

Директор О.Тереза

Copyright © 2019 ПТУ №16 м.Мала Виска Rights Reserved.